29 kwiecień 2024

6 maja ruszą konsultacje ws. ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu

zdjęcie: 6 maja ruszą konsultacje ws. ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu / fot. PAP
fot. PAP
W stolicy 6 maja rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Potrwają do końca czerwca. Swoją opinię można przekazać bezpośrednio bądź elektronicznie – poinformował stołeczny ratusz.
REKLAMA

Postulaty dalszego ograniczenia sprzedaży alkoholu, szczególnie w godzinach nocnych, pojawiały się na spotkaniach prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami. Zarządzone przez niego konsultacje będą okazją do sprawdzenia poparcia warszawianek i warszawiaków dla takiego rozwiązania.

Podczas konsultacji mieszkańcy miasta zostaną zapytani nie tylko o opinię dotyczącą propozycji ograniczenia w mieście nocnej sprzedaży alkoholu, ale także o preferowane godziny obowiązywania ograniczenia sprzedaży, oraz "jaki obszar - całej Warszawy czy wybranej dzielnicy - powinien być nim objęty".

Konsultacje potrwają do końca czerwca.

"Aby wziąć w nich udział, wystarczy przyjść na jedno ze spotkań konsultacyjno-informacyjnych organizowanych przez ratusz" - poinformował stołeczny ratusz. Dodał, że "swoją opinię można też przekazać elektronicznie – poprzez wypełnienie ankiety dostępnej pod adresem: konsultacje.um.warszawa.pl/alkohol.

Spotkania odbędą się w terminach: 10 maja (piątek) godz. 17.00 – Pałacyk Konopackiego (Strzelecka 11/13); 15 maja (środa) o 17.00 w Ursynowskim Centrum Kultury (Indiry Ghandi 9); 24 maja (piątek) o 17.00 w Centrum Łowicka (Łowicka 21), 3 czerwca (poniedziałek) o 17.30 w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury (Pasaż Wiecha 4); 4 czerwca (wtorek) o 17.30 w Centrum Lokalnym Żoliborz (Ludwika Rydygiera 6b); 5 czerwca (środa) o 17 w Domu Kultury Dorożkarnia (Siekierkowska 28)

Poinformowali, że konsultacje będą także odbywać się na specjalnym stoisku podczas miejskich wydarzeń. Specjalny namiot będzie czynny: 11 maja (sobota) od godz. 9 do godz. 12.00 – akcja EkoPoukładani, parking przy Urzędzie Dzielnicy Białołęka (Modlińska 197); 25 maja (sobota) od godz. 15.00 do godz. 18.00 – Święto Saskiej Kępy na ulicy Francuskiej; 15 czerwca (sobota) od godz. 14.00 do godz. 17.00 – Letnia Scena Włochy (park Kombatantów); 22 czerwca (sobota) od godz. 13.00 do godz. 16.00 – Wianki nad Wisłą, Multimedialny Park Fontann

Zgodnie z przepisami, rada gminy może wprowadzić ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu dla całego miasta lub jedynie jego części. Może ono objąć czas od godz. 22.00 do godz. 6.00 i dotyczyć sklepów oraz stacji benzynowych.

Nocny zakaz nie obowiązuje punktów gastronomicznych. "Dotychczas z takiego rozwiązania skorzystało około 10 proc. gmin w Polsce" - zaznaczył ratusz. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ jann/